کلینیک دندانپزشکی دکتر هادی صادق
مطالب سودمند
ایمپلنت به روش دیجیتال و بدون جراحی

ایمپلنت به روش دیجیتال و بدون جراحی

ایمپلنت ها قطعاتی پیچی از جنس تیتانیوم هستند که روز به روز از لحاظ تکنولوژی ارتقا پیدا می کنند. این قطعات به صورت استوانه و بدون جراحی، استرس و درد با مهارت خاصی توسط دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت، در جای دندان از دست رفته کاشته می شود.پس از کاشتن دندان و گذشتن مدت زمانی کوتاه، دندان استخوان سازی می کند و ریشه ای طبیعی پیدا می کند. بعد از آن قالب گیری انجام می شود، روکش گذاشته می شود و دندانی طبیعی و زیبا برای بیمار ایجاد می شود.
لمینت کردن دندان

لمینت کردن دندان

دندان های بدشکل و بدرنگ در اولین برخورد، توجه مخاطب را جذب کرده و ضمن اثر گذاری منفی بر ارتباطات اجتماعی، اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. از این رو داشتن دندان هایی با ظاهر مناسب و لبخندی درخشان و بی نقص هم در ارتباطات اجتماعی و هم در اعتماد به نفس درونی افراد، نقش مهمی ایفا می کند.امروزه معجزه ای به نام لمینت دندان می تواند زیبایی را به چهره و لبخند شما بازگرداند.افرادی که دندان های زیبا و سفیدی ندارند و از لبخند زیبا برخوردار نیستند،میتوانند با لمینت که روی سطح جلویی دندان را پوشش می دهد، اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست بیاورند.
لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی

دندانپزشکی زیبایی حیطه وسیعی از درمان ها و تکنیک ها را شامل می شود، بطوری که در عصر ما این مساله به یک تخصص تبدیل شده است. لبخند زیبا باعث می شود که با اعتماد به نفس بسیار بالاتری، صحبت کنید، دیگران نیز این اعتماد به نفس را در شما باز خواهند یافت. در مجموع یک لبخند زیبا شما را چه از لحاظ اجتماعی و چه در زندگی شخصیتان بسیار شادتر و موفق تر خواهد نمود. لبخند هالیوودی نمایی از نحوه قرارگیری دندان ها و لثه ها است که در این حالت، لبخند بر روی صورت شخص بسیار زیبا جلوه می کند.
فیس ماسک ارتودنسی چیست

فیس ماسک ارتودنسی چیست؟

یکی از کاربردهای ارتودنسی در برطرف کردن نقص یا مشکلاتی در فک کودکان فیس ماسک است. بعضی از افراد از همان کودکی دچار مشکلاتی در فک خود هستند که با بی توجهی والدینشان، این عارضه شدیدتر شده و در بزرگسالی مجبور به رفتن زیر تیغ جراحی هستند که نه تنها عوارض زیادی دارد، بلکه باید هزینه های بسیار بالایی بپردازند.
ارتودنسی سرامیکی مزایا و کاربردهای آن

ارتودنسی سرامیکی ،مزایا و کاربردهای آن

در زمان های گذشته تمام افراد با شنیدن نام ارتودنسی به یاد سیم های فلزی می افتادند که حتی از فاصله ی دور هم قابل رویت بودند. اما امروزه با ورود ارتودنسی سرامیکی به عرصه ی دندانپزشکی این تصور تغییر یافته است. استفاده از بریس‌های نامرئی در این روش باعث شده تا کار مرتب کردن دندان‌ها با مشقت کمتری انجام شود.با ما در این مطلب همراه باشید تا با این روش ارتودنسی بشتر آشنا شوید.
ارتودنسی متحرک مزایا و کاربردهای آن

ارتودنسی متحرک ،مزایا و کاربردهای آن

ارتودنسی روشی برای مرتب کردن دندان هاست. امروزه پیشرفت های گسترده در زمینه دندانپزشکی سبب شده تا ارتودنسی هم از این پیشرفت بی بهره نماند و روش های مختلفی برای انجام ارتودنسی وجود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از روش های ارتودنسی با نام ارتودنسی متحرک و کاربردهای آن آشنا نماییم.
هرآنچه لازم است از ارتودنسی دندان بدانیم

هرآنچه لازم است از ارتودنسی دندان بدانیم.

افرادی که از داشتن دندان های نامرتب رنج می برند، با هر بار جلوی آینه رفتن یا لبخند زدن به این فکر می کنند که کاش دندان های صاف و مرتبی داشتند. این آرزو این روزها دیگر دست نیافتنی نیست. علم دندانپزشکی نه تنها در زیباسازی دندان ها به خوبی پیشرفت کرده است بلکه روش های راحت تر و ساده تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب به کار می گیرد.
با دندان های فاصله دار چه کنیم

با دندان های فاصله دار چه کنیم؟

یکی از نشانه‌های زیبایی داشتن لبخند زیبا است. تعریف لبخند زیبا بدون در نظر گرفتن سلیقه افراد معمولا شامل دندان‌های مرتب و سفید می‌شود. شک نکنید اولین چیزی که یک خنده را زیبا می‌کند دندان‌هاست. فرم فک و دندان در رضایت شما از لبخندی که می‌زنید تاثیری بسزا دارد. گاهی برخی از ما ایرادهایی را در فرم دندان‌های‌مان احساس می‌کنیم اما نمی‌دانیم مشکل اصلی کجاست. آیا به اندازه کافی مرتب نیست؟ آیا آن‌طور که باید و شاید سفید نیست؟ و آیا تناسب بین دندان‌ها رعایت شده است؟ 
ارتودنسی به زبان ساده

ارتودنسی به زبان ساده

ارتودنسی یکی از روش های موثر در درمان ناهنجاری های فک و دندان به حساب می آید که در نهایت، بیمار را به سمت داشتن لبخندی زیبا و جذاب سوق می دهد.این مطلب شما را با این درمان بیشتر آشنا میکند.
از ونیر کامپوزیتی بیشتر بدانید

از ونیر کامپوزیتی بیشتر بدانید.

روکش های دندانی از جنس کامپوزیت که به آنها ونیر کامپوزیتی گفته می شود موادی با قابلیت انعطاف هستند که متناسب با دندان ها در دهان قرار می گیرند و بیشترین کاربرد آنها در اصلاح طرح لبخند می باشد. این مزیت باعث ایجاد شکل و ظاهر متنوعی و افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. ونیرهای کامپوزیتی یکی از انواع روکش هایی هستند که در درمان اصلاح طرح لبخند کمک شایانی می نماید. کامپوزیت باعث سفید و جذاب شدن طرح لبخند و دندان های فرد می شود در نتیجه اعتماد به نفس فرد نیز افزایش پیدا می کند.
آیا ارتودنسی ضرر دارد

آیا ارتودنسی ضرر دارد؟

درمان ارتودنسی جهت اصلاح بی نظمی دندان‌ها و رفع مشکلات فکی به کار می‌رود و با انجام این درمان از بروز بسیاری از مشکلات دهان و دندان در آینده جلوگیری می‌شود.  در صورتی که این درمان تحت نظر متخصص ارتودنسی انجام نشود و بیمار مراجعات منظم و همکاری های لازم را در طول درمان انجام ندهد ممکن است این درمان با عوارضی همراه باشد. اگر چه به طور کلی درمان ارتودنسی خطرناک نیست، بهتر است قبل از انجام درمان ارتودنسی برای خود یا فرزندتان با متخصص ارتودنسی درباره عوارض و خطرات احتمالی نوع درمان صحبت کنید.
لمینت دندان مزایا و معایب

لمینت دندان ، مزایا و معایب

گاهی داشتن دندان های بدفرم و بدرنگ شانس داشتن یک لبخند زیبا را از ما میگیرد. اینجاست که یک دندانپزشک زیبایی میتواند با کمک انواع لمینت به کمک شما بیاید. لمینت دندان قادر است لبخندی دلنشین و زیبا به شما ببخشد پس اگر شما مشکلات جزئی در دندان های روبروی خود دارید این روش برای شما مناسب است . روشی راحت و آسان که در یک تا سه جلسه دندان های شما را مرتب و درخشان خواهد کرد.اما این روش ممکن است معایبی هم داشته باشد.
چه روشی برای بلیچینگ دندان ها موثرتر است

چه روشی برای بلیچینگ دندان ها موثرتر است؟

میلیون ها نفر در معرض تغییر رنگ دندان هستند که در درجه های مختلف ایجاد می شود. حتی کسانی که  مرتب مسواک زده، از نخ دندان استفاده کرده و به دندانپزشک  مراجعه می کنند، باز هم ممکن است بر اثر مواد غذایی خاص، عوامل محیطی و گذشت زمان، دچار جرم و زردی دندان شوند. در سال‌های اخیر محصولات زیادی نیز برای سفید کردن دندان ها در داروخانه‌ها وسوپرمارکت‌ ها ارائه می‌شوند که به علت نظارت نداشتن دندانپزشک بر مراحل درمان استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌گردد.
نکاتی که باید قبل از لمینیت کامپوزیتی دندان بدانید

نکاتی که باید قبل از لمینیت کامپوزیتی دندان بدانید.

ترمیم زیبایی دندان دغدغه ی بسیاری از مراجعان به دندانپزشکی و دندان پزشک است . امروزه تنها اتفاق خوب دندانپزشکی  درمان دندان نیست. ترمیم زیبایی دندان ، بعد ازترمیم یک دندان پوسیده نکته ای بسیار مهم در دندانپزشکی محسوب میشود. کامپوزیت ها موادی هستند که امکان زیبا کردن دندانها را فراهم کرده اند.
برای ارتودنسی دندان چه روشی مناسب تر است

برای ارتودنسی دندان چه روشی مناسب تر است؟

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود. روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه‌های مختلف رشد فک و صورت (ارتوپدی فک و صورت) و بهبود ظاهر دندان ها و طرح لبخند نیز می باشد.
هر آنچه باید از لمینت کردن دندان ها بدانید

هر آنچه باید از لمینت کردن دندان ها بدانید.

دندان زیبا و سالم یکی از نشانه های زیبایی چهره محسوب می شود. بنابراین افراد زیادی خواهان داشتن دندان هایی سفید، درخشنده، مرتب و جذاب هستند. یکی از علت های مراجعه افراد به دندانپزشک زیبایی داشتن لبخندی زیباست، امروزه می توان با روش های علمی و ثابت شده زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه کرد، یکی از این روش ها لمینیت دندان است. لمینت دندان روشی سریع و بدون درد برای دستیابی به دندان هایی زیبا، درخشنده، منظم و سفید می باشد که تاثیر بسیار زیادی در زیباتر کردن لبخند افراد خواهد داشت.
آیا می توان بدون تراش دندان ها را لمینت کرد

آیا می توان بدون تراش دندان ها را لمینت کرد؟

بسیاری از افراد از داشتن دندان‌هایی نامرتب و بد رنگ ناراحت هستند و همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس در این افراد گشته است اما امروزه علم دندانپزشکی تقریبا جای هیچ‌گونه نگرانی را باقی گذاشته است. شاید فکر کنید تنها روشی که می‌توان به وسیله آن دندان‌ها را مرتب و زیبا جلوه داد ارتودنسی باشد اما این تنها راه نیست و روش‌های دیگری هم مثل لمینت برای این کار وجود دارد.
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

بسیاری از افراد از وجود ناهنجاری های دندانی آگاهی دارند و تمایل زیادی هم برای درمان ارتودنسی دارند ولی از ظاهر وسایل و دستگاههای ارتودنسی ناراضی می باشند و علاقه ای برای دیده شدن دستگاههای ارتودنسی در دهانشان ندارند.روش های بسیاری برای کاهش دیده شدن دستگاههای ارتودنسی ارائه شده است که مهم ترین آنها درمان با ارتودنسی نامرئی است.
لمینت یا ارتودنسی کدام روش برای اصلاح طرح لبخند بهتر است

لمینت یا ارتودنسی،کدام روش برای اصلاح طرح لبخند بهتر است؟

برای خنده زیبا با دندان های ردیف شده، در دوره های متفاوت راههایی مثل کشیدن دندان ها و جایگزین کردن دندان ها با دندان مصنوعی تا روکش کردن دندان ها، لامینیت، ترمیم با کامپوزیت و ارتودنسی دندان پیشنهاد میشود اما کدام درمان مناسب تر است. برای انتخاب یک روش مناسب برای اصلاح وضعیت قرار گیری دندان ها باید به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید تا مناسب ترین روش بعد از بررسی های لازم با توجه به نحوه قرار گیری دندان های شما در نظر گرفته شود .
مراقبت های لازم پس از انجام لمینت دندان

مراقبت های لازم پس از انجام لمینت دندان

لمینت دندان یک لایه از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی بر روی دندان است.درست است که این لایه به راحتی لکه های دندان را پوشش خواهد داد اما این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و نکات مخصوص به نگهداری از آنها، این روکش ها پس از مدتی عمر خود را از دست خواهند داد و پس از مدتی نابود می شوند،مطلب زیر را دنبال کنید تا بدانید پس از انجام لمینت دندانها بهترین مراقبت ها چیست و یک نتیجه منحصر بفرد بگیرید.
از لمینت دندان بیشتر بدانید

از لمینت دندان بیشتر بدانید.

امروزه گزینه اصلی طیف گسترده ای از مردم که به دنبال ظاهری بی نقص برای دندان هایشان هستند، لمینت دندان است چرا که این روش تقریبا بی خطر و بدون عوارض است.لمینت یک درمان سریع برای رسیدن به یک لبخند زیبا می باشد. شما در این درمان زیبای مطابق میل خود می توانید رنگ و فرم دندان های خود را انتخاب کنید.لامینت دندان می تواند به عنوان یک لایه محافظت کننده روی مینای دندان در طول سالها نقش مهمی ایفا کند.
دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی (Operative Dentistry) علم و هنر تشخیص، پیش آگهی و درمان ضایعاتی در دندان‌هاست که برای تصحیح آنها نیازی به ترمیمهای پوشش کامل (Full coverage) تاج دندان نیست. درمان‌های ترمیمی به ترمیم صحیح شکل، عملکرد و حفظ یکپارچگی دندان‌ها در ارتباط با بافت‌های سخت و نرم مجاور برمیگردد. موارد تجویز درمان ترمیمی بر اساس سه نیاز درمانی پوسیدگی، دندان‌های تغییر رنگ یافته، شکسته یا بد رنگ و جایگزینی ترمیم‌های قبلی است.
ارتودنسی چیست و چه سنی برای انجام ارتودنسی مناسب است

ارتودنسی چیست و چه سنی برای انجام ارتودنسی مناسب است؟

اُرتودُنسی (به انگلیسی: Orthodontics) یکی از رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی است. این کلمه مرکب است از دو واژهٔ لاتین «ارتو» به معنای «راست» و «درست»، و «ادوس» یا مشتق آن «دنس» به معنای «دندان». ارتودنسی یکی از مهمترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است. همچنین اولین تخصص معرفی‌شده در دندانپزشکی می‌باشد.
سوالات متداول لمینت کردن دندان ها

سوالات متداول لمینت کردن دندان ها

برای بسیاری از افراد داشتن لبخند زیبا به دلیل تاثیر چشمگیری که در چهره و جذابیت شخص میگذارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است،اما عده زیادی از لبخند خود راضی نیستند و به فکر زیباتر کردن دندان ها و لبخندشان به وسیله درمان با لمینت افتاده اند.اگر شما کاندید مناسبی برای لمینت هستید ما در این مطلب سعی کردیم به سوالاتی پاسخ دهیم که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد.
لمینت دندان به زبان ساده

لمینت دندان به زبان ساده

لمینت دندان قادر است لبخندی دلنشین و زیبا به شما ببخشد و  از لحاظ زیبایی به سفید کردن دندان های شما کمک می کند و دندان های سفید و زیبا را به نمایش می گذارد. اگر شما مشکلات جزئی در دندان های خود دارید این روش احتمالا برای شما مناسب است . روشی راحت و آسان که در یک تا سه جلسه دندان های شما را مرتب و درخشان خواهد کرد.
زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد

زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد ؟

در گذشته دندانها توسط روش های سنتی و فقط در حد ساکت کردن درد دندان درمان می شدند و مباحث زیبایی و زیبا شناسی جایگاهی در میان درمان های دندانپزشکی نداشتند . حتی در صورتی که دندان های جلویی نیاز به ترمیم می داشتند آنها را با استفاده از مواد غیر همرنگ دندان  ترمیم می کردند و فقط اینکه دندان کارآمد باشد کافی بود . امروزه با اهمیت فراوانی که انسانها به زیبایی می دهند و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی سبب شده تا علم جدیدی به علوم دندانپزشکی اضافه شود.
بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود

بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

میلیون ها نفر در معرض تغییر رنگ دندان هستند که در درجه های مختلف ایجاد می شود. حتی کسانی که  مرتب مسواک زده، از نخ دندان استفاده کرده و به دندانپزشک  مراجعه می کنند، باز هم ممکن است بر اثر مواد غذایی خاص، عوامل محیطی و گذشت زمان، دچار جرم و زردی دندان شوند. خوشبختانه، سفید کردن دندان ها به روش های  حرفه ای، یک روش فوق العاده برای پاک کردن یا نابود کردن لکه ها روی دندان بوده و به ایجاد لبخند طبیعی ، زیبا و سفید  به شما کمک می کند. بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان، یکی از این روش ها است
ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می شود

ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می شود؟

از دست دادن یک یا چند دندان یکی از مشکلاتی است که ممکن است به هر دلیلی برای هر کسی اتفاق بیفتد،این مسئله تاثیر بسزایی در چهره فرد و مهمتر در روحیه و اعتماد به نفس او دارد. تا چند سال اخیر درمانی به جز دندان مصنوعی برای ترمیم آن وجود نداشت که به دلیل ظاهری نامناسب رضایت شخص را جلب نمی کرد.خوشبختانه با پیشرفت علم و با توجه به آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیا دیگر هیچ جای نگرانی برای دندان های از دست رفته وجود ندارد. قرار دادن ایمپلنت دندان در فک ، درمانی نه چندان سخت است که عارضه ای دربر ندارد.
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

لبخند زیبا اولین تصویری است که اطرافیان از چهره شما به یاد خواهند داشت و می تواند نقش زیادی را در بالا بردن اعتماد به نفس و روابط اجتماعی شما داشته باشد افراد بسیاری هستند که از لبخند خود رضایت کافی ندارند و این موضوع اعتماد بنفس آنها را بشدت تحت تاثیر قرار داده است.
دندانپزشکی زیبایی چیست

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

امروزه زیباتر کردن دندانها به یک تخصص تبدیل شده است، منظور از زیبا کردن، بالابردن عملکرد دندان ها و همچنین بهبود یافتن میزان زیبایی انها در کنار هم است،پس باید اقداماتی صورت گیرد تا به این هدف رسید.دندانپزشکی زیبایی حیطه وسیعی از درمان ها و تکنیک ها ست و می توان اینگونه بیان کرد، که یک دندانپزشک زیبایی علاوه بر علم کافی، باید یک هنرمند نیز باشد تا با تلفیقی از علم و هنر در دندانپزشکی بشود به لبخندی با کیفیت رسید.
سوالات رایج ایمپلنت

سوالات رایج ایمپلنت

این مطلب به مهم ترین سوالات در زمینه ایمپلنت های دندانی پاسخ میدهد.
مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

در پاسخ به این سئوال که عوارض ایمپلنت چیست و یا آیا ایمپلنت عوارض دارد می بایستی بیان نمود که ایمپلنت دندان یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد و در صورت کاربرد صحیح، مضرات ایمپلنت بسیار ناچیز می باشد. اما ایمپلنت همانند هر درمان دیگری دارای عوارض خاص خود می باشد. عوارض ایمپلنت به شرح زیر است:
سوالات رایج ارتودنسی

سوالات رایج ارتودنسی

این مطلب به مهم ترین سوالات در زمینه درمان ارتودنسی پاسخ میدهد.
انواع دستگاههای ارتودنسی

انواع دستگاههای ارتودنسی

دستگاههای ارتودنسی شامل دو شکل کلی ثابت و متحرک می باشند که بسته به نوع مشکل بیمار یکی از آنها یا هردو بکار می رود . وجه تسمیه این دستگاهها بر مبنای قابلیت جابجایی آنها توسط بیمار است. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزاء به صورت نگین هایی بر روی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. در حالی که دستگاههای متحرک ساختارهای پلاستیکی شکلی هستند که توسط خود بیمار گذاشته و برداشته می شوند.
انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان

دغدغه افرادی که ارتودنسی انجام می دهند، صرف نظر از کسانی که مجبورند به دلیل برخی مشکلات مربوط به ناحیه فک و دهان ارتودنسی کنند، داشتن دندان های صاف و مرتب است، اما در این بخش قرار است که انواع مختلف این روش درمانی که پیشینه تاریخی نسبتا طولانی هم دارد ، شرح داده شود.
متخصص ارتودنسی کیست

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی به فردی گفته می شود که در زمینه علم ارتودنسی مدرک دکتری تخصصی دریافت نموده است. بدین معنی که پس از اخذ درجه دکتری عمومی دندانپزشکی (در مدت 6 سال) و قبولی در آزمون تخصصی، پس از سه تا چهار سال تحصیل اضافه تر، درجه دکتری تخصصی ارتودنسی را دریافت نموده است.
ارتودنسی چیست

ارتودنسی چیست؟

علم ارتودنسی از زمینه های تخصصی علم دندانپزشکی بوده و باید به خاطر داشت که درمان های ثابت ارتودنسی در تمام کشورهای پیشرفته، از حیطه کاری دندانپزشکان عمومی، خارج است. علم ارتودنسی رابطة کاری نزدیکی با متخصص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکان عمومی دارد تا بتواند تغییرات مطلوبی در لبخند یک فرد به وجود آورد.